Tarım Makinaları sektöründe bir ilk olan Türk Traktör Finans uygulaması gücünü 1954’den bu yana Türkiye’nin gururu olan Türk Traktör’ün köklü geçmişinden almaktadır. 
 
Türkiye’nin üretim öncülerinden TürkTraktör endüstriyel hayatına 1954 yılında başlamış ve yıllar içerisinde yükselen bir grafikle bugün gelinen noktada başta Amerika kıtası olmak üzere şimdiye kadar 130’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olmuştur. Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu olan TürkTraktör’ün kurumsal yapılanmasını ülkemizde güvenin bir diğer ifadesi olan Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNHI ortaklığı oluşturmaktadır. TürkTraktör’ün dünya pazarına sunduğu ve yabancı ortağı CNHI kanalı ile tüm dünyaya ihracatını gerçekleştirdiği Türkiye’nin gururu Türk traktörlerin tasarımı Türkiye’de Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilmekte ve yine üretimde kullanılan parçaların tamamına yakını ülkemizde üretilmektedir. Modern tarıma yön veren şirket olma vizyonuyla hareket eden TürkTraktör Türkiye’nin en büyük üreticisidir.
 
2013 yılında Case ve New Holland markalarının; mini yükleyici kazıcı yükleyici kompakt yükleyici lastikli yükleyici mini ekskavatör paletli ekskavatör ve teleskopik yükleyici gibi ürünleriyle iş makineleri pazarına da giriş yapan TürkTraktör kurumsal gelişimine yeni bir boyut eklemiştir. 
 
TürkTraktör hem devlet hem de CNHI tarafından tescillenmiş sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezidir. Ar-Ge çalışmaları pazar araştırmaları ve analizleri ile TürkTraktör sektörün nabzını tutmakta üretimin ilk aşamasından sonuna kadar Türk ve dünya çiftçisinin beklentilerini ve taleplerini göz önünde bulundurarak üretim yapmaktadır. Bu nedenledir ki bugün bu topraklarda satılan her iki traktörden biri TürkTraktör imzasını taşımaktadır. Üretiminde göstermiş olduğu hassasiyeti satış ve satış sonrasında da titizlikle devam ettiren TürkTraktör Türkiye genelindeki bayi ağı ve servisleriyle çiftçinin güvenilir yoldaşı olma misyonunu pekiştirmektedir. Zamanında olduğu kadar yerinde destek vermenin de sorumluluğunu taşıyan kuruluş çiftçinin emeğinin sürekliliği için mobil teknik servis hizmetini kusursuz biçimde sunmaktadır.